Üye Girişi/ Kaydol
Tarihçe

1987 yılında Çapa Briç Kulübü olarak kurulan İstanbul Üniversitesi Briç Kulübü, Coşkun Kesgin hocamızın destekleriyle köklü bir briç kulübü haline geldi. Kurulduktan kısa bir süre sonra ülkemizi milli takım düzeyinde temsil edebilecek kalitede büyük oyuncuların yetiştiği, adından söz edilen bir briç kulübüne dönüştü. Yıllar içinde iniş çıkışlar yaşansa da kulüp kuruluş değerlerinden asla vazgeçmedi.

Kulüp; 2012 Aralık' tan itibaren İstanbul Üniversitesi Çapa Kampüsü'nde bulunan Kış Bahçesi'nde çalışmalarına devam etmektedir, 2015 yılında Türkiye Briç Federasyonu'na bağlı bir briç kulübü statüsüne erişmiştir.

Briç oyununun geniş kitleler tarafından oynanması, gençlerin briçle tanışması; karakterlerinin oluşmaya başladığı bu dönemde hayatın kendisini bulabilecekleri bu sporla kendilerini geliştirmeleri amacıyla 1987' de yola çıkan kulübümüz geleceğe umutla bakıyor.

Brici merak eden kişileri bu sporla tanıştırmak, brice gönül verenleri de bir araya getirmek ve kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sağlamak amacıyla haftanın iki günü Kış Bahçesi'nde toplanıyoruz ve çalışıyoruz. Son iki senede 100'den fazla kişinin bu dünyanın içine girmesini sağladık ve her sene aramıza yeni yüzler katarak büyümeye devam ediyoruz. Daha önce herhangi bir kağıt oyunu oynamış olsun veya olmasın kulübümüzde herkesin briç öğrenmesi mümkün. Briç oynayan veya öğrenmek isteyen herkese kapıları açık olan kulübümüzün bir parçası olmaya, Kış Bahçesi'nde bize katılmaya ne dersiniz?

Briçle kalın!

İletişim bilgilerimiz ve yerimiz